Generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić rekao je danas da uz pomoć projekta za dijasporu i fonda za finansiranje digitalnih startap kompanija Telekom već nudi svetu svoje projekte.
– Nama će dijaspora omogućiti da možda dupliramo broj od jedanaest miliona korisnika. Probaćemo da uspostavimo partnerstvo sa najvećima – Amazonom, Netfliksom, Fejsbukom, rekao je Lučić.
Blic preporučuje
Lučić je za RTS rekao da je Telekom Srbija “sa projektom za dijasporu krenuli intenzivno pre četiri godine, puštanjem mobilnog operatera u Austriji”, te da su sada došli do 150.000 korisnika.
– Shvatili smo da je ogroman potencijal u dijaspori, jer mi imamo i sadržaj i digitalne servise koji oni žele da imaju. Osim Austrije, proširili smo se prošle godine na Švajcarsku, sada završavamo Nemačku, 17. jula počinje prodaja naših kartica u Nemačkoj, moguće je i onlajn, preko našeg portala i 12 distributera, a planiramo da u godini dana pustimo 30 naših poslovnica, objasnio je on.
Takođe, Lučić je naveo da je Turska sledeća zemlja, kao i da potom slede i SAD.
– To je normalan poslovni potez sa naše strane, jer dosta intenzivno ulažemo u sadržaj, televizijske serije, razne druge programe i distributeri smo svih kanala iz bivše Jugoslavije, a sa druge strane ulažemo u digitalne servise tako da širimo potencijal naših korisnika, objasnio je on.
On je istakao da su premašili 11 miliona korisnika, te da je 2022. godine napravljen rekord.
– Nama će dijaspora omogućiti da možda dupliramo taj broj, navodi Lučić.
On je rekao da Telekom već sada ima u većinskom ili kompletnom vlasništvu deset kompanija u Srbiji, Republici Srpskoj, Crnoj Gori i Severnoj Makedoniji.
– Našim intenzivnim razvojem u digitalne servise pomažemo i državi da što brže uđe u novu industrijsku revoluciju. Telekom Srbija bi trebalo da bude osnov razvoja i same države u toj novoj industrijskoj revoluciji, istakao je on.
Telekom postaje globalni igrač
Lučić je rekao da je cilj da “Telekom” postane globalni igrač.
– Prošle godine smo imali rekordan prihod od preko milijardu evra. Uz pomoć projekta za dijasporu i uz pomoć toga što imamo prvi fond za finansiranje digitalnih startapa, već smo krenuli u svetu da nudimo naše startap projekte devet finansiramo, sa druge strane naš sadržaj nije samo za dijasporu mi ga već prodajemo i Amazonu, na pet kontinenata, postajemo globalni igrač, naveo je Lučić.
On je mišljenja da će veštačka inteligencija promeniti život u narednih 10 do 15 godina i smatra da će ona imati isti efekat na razvoj industrije kao kada se pojavila struja.
– Intenzivno radimo nekoliko projekata, koristimo veštačku inteligenciju ka što boljem odgovoru ka korisniku, da mašina govori korisniku u predikciji smetnji da možemo unapred da vidimo gde može da se javi smetnja da korisnici imaju što bolju uslugu, rekao je on.
(Izvor: Tanjug)
Želite da vam “Blic Biznis” donosi najnovije i ekskluzivne informacije o ekonomiji i dešavanjima u svetu biznisa, da čitate o uspesima i padovima srpskih privrednika, ali i poslovima koji u Srbiji i svetu donose novu eru u biznisu. Postanite i vi deo kluba koji čini desetine hiljada menadžera. Prijavite se na newsletter i na mejlu očekujte najaktuelnije i najekskluzivnije informacije.