Серија ваздушних удара на Бејрут; узбуна на југу Израела, пројектил лансиран из Ирака

Тим који полако саставља новоизабрани председник САД Доналд Трамп а у којем су Марк Рубио, Мајкл Волц, Елис Стефаник и Мајк Хакаби, сви велике присталице Израела, сугерише да ће нови председник веома подржавати Тел Авив и бити ригорозан према Ирану, изјавио је стручњак за међународне односе, професор на постдипломским студијама Института за светску политику у Вашингтону Џошуа Маравчик.

“Политика према Техерану ће представљати заокрет у односу на ону коју су водили Барак Обама и Џозеф Бајден. Волц је заговорник оштрог курса према Кини, као и Рубио, тако да очекујем да ће Трампова политика одражавати њихов став”, рекао је Маравчик у интервјуу за данашњу “Политику”.

Додао је да је Трамп јасно ставио до знања да има “слабост” према царинама, тако да ће то сигурно утицати на Кину.

Према његовим речима, право питање је да ли ће Трамп задржати моћ коју сада имају оружане снаге САД у односу на кинеске и да ли ће бити вољан да војну силу распореди тамо где је потребно.

“Он се ослања на царине, али то је крајње неадекватно претњи коју Кина представља. Оно што ме код Трампа увек највише узнемирава јесте то што се чини да је његов једини интерес његова лична корист, било у новцу, моћи, престижу, самозадовољству и самовеличању, мада је сваки политичар у некој мери себичан и опортунистички”, рекао је Маравчик.

Одговарајући на питање зашто је Камала Харис изгубила председничке изборе, рекао је да је у новије време одлучујуће питање Демократске странке била посвећеност различитости, инклузији.

“Ово се своди на немилосрдно омаловажавање и дискриминацију хетеросексуалних белих мушкараца на основу тога што они имају користи од ‘привилегија’ и практикују ‘токсичну мушкост’. Камала Харис је живо оличење ове идеологије”, оценио је Маравчик.

Навео је да је Трамп целе године у анкетама имао предност над Џозефом Бајденом, иако су истраживања показивала да је Трамп непопуларан.

Када је Бајден одустао од председничке трке, ситуација се променила и Камала Харис је у анкетама дошла испред Трампа, међутим у наредна три месеца, како су бирачи боље упознавали Харисову, њена предност се смањивала, док није потпуно нестала.

“Да је кампања дуже потрајала, Трамп би можда победио са још већом разликом”, закључио је Маравчик.

(Танјуг)

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com