недеља, 17.11.2024, 12:12 -> 20:22
Извор: РТС, Фонет
У Новом Саду одржан је нови протест којим се тражи одговорност за пад надстрешнице Железничке станице 1. новембра када је погинуло 14 људи, а троје тешко повређено. Блокирана раскрсница код Железничке станице.
Протест је почео у 12 часова, постављене су траке којима је блокирана раскрсница испред Железничке станице. Окупљени су прочитали имена погинулих у несрећи и почели блокаду минутом ћутања. Развијен је велики црни транспарент.
Млади уметник Виктор Јан инспирисан симболом Новог Сада насликао је белог голуба који плаче.
На протесту се окупљенима обратила и глумица Јелена Ступљанин која је поручила одговорнима да грађани нису добро и да је емпатија и солидарност суштина борбе нормалних људи. Обратио се и музичар и текстописац Марко Шелић Марчело.
После 15 часова догодио се инцидент, када двојица људи који су носили две заставе Европске уније и једну са натписом “Maidan Serbia”, нису хтели да на захтев организатора напусте скуп, јер је комеморативни и на њему није место никаквим заставама.
У том кошкању поломљено је метално копље једне заставе, а младића који је носио редари су извели ван ограђеног простора.
Окупљени су се разишли око 18 часова након чега је поново успостављен саобраћај.
Грађани Новог Сада су у петак, 15. новембра у 11.52, у знак солидарности са породицама страдалих, 14 минута стајали у тишини на местима где су се затекли. На ту акцију позвала је новосадска опозиција.
Због несреће је у Новом Саду организован и протест 5. новембра.
У урушавању надстрешнице на железничкој станици у Новом Саду 1. новембра страдало је 14 људи, а три особе су тешко повређене.
Због надстрешнице која се обрушила у Новом Саду, премијер Милош Вучевић најавио је да се до краја недеље очекују вести о новим оставкама и позвао надлежно тужилаштво да саопшти докле се стигло у истрази.
Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић 5. новембра поднео је оставку.
Истрага о несрећи на железничкој станици у Новом Саду је у току.