- Ana Lađarević Urednica društvenih mreža
Najnoviji Honor savitljivi telefon u startu se pozicinirao kao trenutno najzanimljiviji od konkurencije. Najtanji je i najlakši u odnosu na konkurenciju i to je važno i zanimljivo jer uspevaju u tome da savitljivi telefon, odnosno urešaj sa dva ekrana svedu na gabarite klasičnog telefona. Ali, to nije jedino u čemu su uspeli.
Iako je Magic V3 relativno lak za foldable uređaje, i dalje deluje čvrsto čak i kada je otvoren, slično kao da na primer koristite neki premijum tablet. Kada se sklopi, Magic V3 se najviše približava standardnom pametnom telefonu od svih drugih savitljivih uređaja a pri tome radi besprekorno. Ono što je najvažnije, ukoliko nešto radite na otvorenom telefonu, na njegovom većem ekranu, kada ga zatvorite, samo nastavite da radite na prednjem ekranu bez ikakvih problema, zastajkivanja ili prekidanja.
Blic preporučuje
Dimenzije telefona svakako jesu njegova najupečatljivija karakteristika, ali vredi spomenuti i da je Magic V3 sada dobio novi dizajn glavne kamere koja je sada oktagonalnog oblika, smeštena na sredini u odnosu na prošlogodišnji model gde je kamera bila u gorenjm levom uglu u pravougaonom obliku.
Foto: Snežana Krstić / Ringier
Ekrani na Magic V3 su 6.43-inčni OLED spolja i 7.92-inčni OLED kada se telefon rasklopi. Oba imaju 120Hz adaptivno osvežavanje. Ono što je Honor zadržao na ovom modelu jeste maksimalno ulaganje u tehnologiju za zaštitu vida, kao što su 3840Hz PWM osvetljavanje iznutra i 4320Hz spolja, metode koje smanjuju naprezanje očiju. Tu su i Dynamic Dimming, Circadian Night Display i Natural tone sistemi za prilagođavanje boja ekrana kako bi bile prirodnije u različitim svetlima i pri različitim temperaturama i nivoima osvetljenja u zavisnosti od doba dana.
Foto: Snežana Krstić / Ringier
Najnoviji dodatak ovom setu funkcija je AI Defocus, sistem dizajniran da spreči takozvanu privremenu kratkovidnost i to tako što se ekran kratkotrajno bluruje kako bi vam se oči lakše prilagodile, kao što se inače dešava i van ekrana. Naravno, ovo se sve dešava vrlo intuitivno.
Govoreći o kamerama, obično se očekuje da oni koji biraju savitljive telefone, neće ih primarno koristiti za fotografisanje. Ali, Honor ovde daje dosta dobre opcije i teško da ćete ostati razočarani rezultatima, bar mi nismo na našem testu. Kamere na Magic V3 su kombinacija 50MP glavnog i 3.5x telefoto sočiva kao i 40MP ultrawide senzora. Napred je 20MP selfi kamera a isto sočivo se nalazi i na mestu selfi kamere na unutrašnjoj strani telefona.
Foto: Snežana Krstić / Ringier
Rezultat su vibrantne i svetle slike, jasne su i detaljne, jasno se odvajaju objekti koji su u fokusu, senke, dosta dobro sve izgleda i kada se slika po slabijem svetlu. Evo i primera:
Foto: Ringier
Foto: Ringier
Foto: Ringier
Foto: Ringier
Kada je u pitanju baterija, iako imamo dva ekrana, Honor Magic V3 je telefon koji vam se neće isprazniti na kraju dana. Baterija ima kapacitet 5,150 mAh, to je silikonsko-karbonska baterija a ova kombinacija je izabrana jer je materijal takav da omogućava veću gustinu i samim tim manje ukupne veličine baterija u poređenju sa regularnim litijumskim ćelijama.
Punjenje je na 66W i telefon za 15 minuta može da napuni do skoro 40% a da 100% stiže za 54 minuta.
Sve ukupno, utisak o ovom telefonu je sjajan. Vrlo je lagan u ruci, prijatan za korišćenje, nema opterećujućeg osećaja jer je ipak u pitanju veći telefon sa tri ekrana. Radi vrlo postojano i brzo, nudi veliku autonomiju baterije i teško mu je naći neku zamerku. Honor ovde odlično odgovara na sve zahteve korisnika.
Kod nas je telefon dostupan u zelenoj nijansi. Cena je na nivou ostalih savitljivih telefona na tržištu i verovatno će biti ono oko čega će mnogi zastati jer košta 250.000. Ali, ako pitate da li vredi – da vredi!