Лабуристи поклонима у зубе не гледају

Када су летос дошли на власт, главна мантра лабуриста била је да, уместо детињастих, неодговорних и аморалних људи, у улицу Даунинг улазе одрасли и одговорни људи са интегритетом.

Само два месеца касније, скоро је немогуће одбранити ту тврдњу.

Великодушни лорд Али

Берлин, Париз, Вашингтон, Даблин, Рим – скупу гардеробу, коју по светским престоницама носи британски премијер, финансира медијски милионер Вахид Али, некадашњи миљеник Тонија Блера и најмлађи доживотни члан Дома лордова у историји.

У последњих пет година Стармер је примио поклоне у вредности од тридесет девет хиљада фунти.

Ту се не рачунају његова гардероба, наочаре, одећа и лични асистент за супругу, карте за концерт Тејлор Свифт и годишња ложа на стадиону Арсенала.

Премијер је само део поклона пријавио Парламенту.

Лорд Али је заузврат добио специјалну пропусницу за улицу Даунинг. То је само оно што знамо.

Ветеранка лабуризма Дајан Абот тврди да милионери Стармера “држе у џепу“.

Британски премијер сер Кир Стармер истиче да је за њега важно да се правила поштују.

“Зато сам био веома задовољан што је мој тим чак два пута проверио пријављивање донација, јер је важно да ви и други видите да се правила поштују“, тврди он.

Укинута помоћ за огрев милионима пензионера

Јавност је констернирана, поготово зато што су лабуристи истовремено укинули три стотине фунти годишње помоћи за огрев милионима пензионера.

Осамдесетједногодишњи пензионер Роџер Поринг тврди да због тога једва да користи централно грејање.

“Користим електричну ћебад. Једва да загревам воду. Као да сам се вратио у педесете године прошлог века. Разочаран сам, јер ово делује као лични обрачун са пензионерима. Зашто – не знам“, указује он.

Поклони за чланице Владе

Лабуристичка конвенција почела је уз вест да је вицепремијерка Анђела Рејнар бесплатан одмор провела у стану лорда Алија у Њујорку, а да је министарка финансија Рејчел Ривс од пријатељице добила седам и по хиљада фунти за гардеробу.

“Хоћемо новац назад!“, узвикнула је на крају говора министарка финансија Рејчел Ривс, алудирајући на наводно лошу финансијску политику торијеваца.

Те речи у оваквом контексту довеле су до додатног згражавања јавности, али и стајаћих овација левице.

Реформисти профитирају

Но, право славље због брзог пада репутације лабуриста влада међу тврдим десничарима.

“Господе боже! Јесте ли икада видели да је иједан премијер почео горе од Кира Стармера? Стварно шокантно. Порука да ствари не могу бити горе него што јесу, тешко да може да инспирише, зар не?“, рекао је на митингу, који више подсећа на америчку него на британску политичку сцену, лидер реформиста Најџел Фараж.

Аналитичари су конвенцију у Ливерпулу ишчекивали не би ли коначно сазнали какви су за сада веома нејасни економски планови Владе.

Но, јавност занима само једно: “Да ли је требало да узмете све те поклоне, премијеру?!“

Питања медија о поклонима, којима скоро да нема краја, потпуно су у сенци оставила саму политику лабуриста током недеље конвенције у Ливерпулу.

Остаје наравно питање да ли то владајућој странци одговара или не?

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com