Ni kineske radnje više nisu jeftine kao nekada. Uđem u kinesku radnju misleći da ću za 2.000 dinara uspeti svašta da nađem i zbunim se. Od visine cena oblije me znoj.
– Da li je realno da jeftina kineska odeća ima ovakve cene? Butici u šoping centrima su jeftiniji kad su sniženja. Nije ni to neki kvalitet, svi modni brendovi imaju proizvodnju u Kini, ali makar možeš da nađeš stvarno jeftine komade odeće kad je sezona sniženja – pita se ova Tiktokerka.
Blic preporučuje
Ona dalje nastavlja da joj ne ide u glavu da su kineske radnje postale praktično skuplje od nekih modnih brendova:
– Nije ni to nikakav kvalitet, da se razumemo, ali možeš da nađeš komade odeće za 1.000 do 2.000 dinara. Pravo pitanje je: da li mi to živimo u nekom paralelnom univerzumu gde je odeća u kineskim radnjama skuplja nego odeća velikih modnih brendova srednje klase?
Uz konstataciju da nije dovoljno bogata da kupuje jeftine krpice, navodi da je pronašla farmerke čija je cena 3.300, majica je gotovo 2.000 dinara, haljina 3.500, penjoar 2.690…
Pratioci su potvrdili da su u poslednje vreme Kinezi bezobrazno skupi, a da je kvalitet nula u odnosu na cene.
– Radije bih kupila u radnji polovne robe nego kod njih – napisala je jedna korisnica.
– Torbe u ovim radnjama su i po 7.000 dinara, pa to nije normalno. I to ne u Beogradu, nego u Somboru.
– Gde si našla ove Kineze? U Monte Karlu?
– Neka, hvala, doviđenja! Neka vama škripi sintetika pod prstima za te pare – zaključila je na kraju.
(Kurir)
Želite da vam “Blic Biznis” donosi najnovije i ekskluzivne informacije o ekonomiji i dešavanjima u svetu biznisa, da čitate o uspesima i padovima srpskih privrednika, ali i poslovima koji u Srbiji i svetu donose novu eru u biznisu. Postanite i vi deo kluba koji čini desetine hiljada menadžera. Prijavite se na newsletter i na mejlu očekujte najaktuelnije i najekskluzivnije informacije.