понедељак, 25.11.2024, 14:46 -> 15:47
Извор: РТС
Аутор: Бранко Вукашиновић
Бивши осуђеници и чланови Удружења “После кише”, њих петоро, добили су посао у Универзитетском клиничком центру у Крагујевцу. Запослили су се пошто су током пандемије ковида 19 помагали запосленима у тој здравственој установи.
Тако је и данас, три године касније. Раде у крагујевачком Универзитетском клиничком центру, али однедавно са решењем о заспослењу у рукама, у знак знахвалности за пружену помоћ током пандемије ковида 19.
“Ми смо се сви заједно борили јутро подне, вече. Радили смо, волонтирали смо, радили смо из срца све то се на крају исплатило”, каже Милан Прокић, члан Удружења “После кише”.
“Значајно је зато што су испоштоване и виђене наше вредности и квалитети који смо дали допринос друштву, здравственим радницима и граду једноставно”, каже Слободан Лазаревић, члан Удружења “После кише”.
“На крају испадне добро се добрим враћа. На послу је коректно, све колеге су, прихаваћени смо сви како треба”, објашњава Милена Ранчић, чланица Удружења “После кише”.
Велики и огроман корак, јер ово је успех за нас. Нарочито за мене јер први посао који добијате је државни.
Уз посао, сада имају и финансијску стабилност. То је најважније, јер се процењује да је код бивших осуђеника економска нестабилност највећи узрок повратништва.
“Сигуран сам да неће да прокоцкају шансу, јер су то проверени и селектовани људи и даље смо на располагању заједници . Ово је добар пример за даље”, наглашава Душан Мирић, председник Удружења “После кише”.
И за оне који су тренутно на одслужењу затворске казне.
“Јер се шаље јасна порука да је друштво спремно да их прихвати назад и да им пружи ту неку другу шансу, али је и обавеза оних који изађу из затвора, једноставно да се труде”, истиче Борис Херман, специјални педагог.
Решење о запослењу на одређено, односно на две године, њих петоро добило је на основу препоруке Владе Србије. Ангажовани су на пословима помоћних радника.
“То је начин да се Универзитетски клинички центар, односно држава одужи тим људима и не само њима него свима онима који су преко ковид запошљавања добили посао. И не сумњам да ће ти људи који су већ распоређени по различитим пунктовима клиничког центра оправдати поверење и да ће показати и марљивост и ангажовање у раду, а све у циљу бољег функционисања нашег здравственог система”, наглашава проф. др Слободан Милисављевић, в.д. директора Универзитетског клиничког центра у Крагујевцу.
Уколико испуне очекивања, следи им и стално запослење у крагујевачком Универзитетском клиничком центру. Баш томе се и надају чалнови Удружења “После кише”.