Robert Kiosaki upozorava: “Najveća banka koja će propasti je “Banka Japana”

Nakon kolapsa banke Silicijumske doline, finansijski stručnjak Robert Kiosaki upozorio je da bi jedna velika centralna banka mogla biti sledeća koja će pasti.

Foto: Belinsky Yuri / TASS / Profimedia

– Najveća banka koja će propasti je “Banka Japana”, objasnio je Kiosaki. „Zato što je “Banka Japana” finansirala tržišta derivata. A tržište derivata, kao što je Voren Bafet rekao o derivatima, oni su oružje masovnog finansijskog uništenja i tržište derivata u današnjem svetu, koje finansira “Banka Japana – iznosi kvadrilion dolara.

Blic preporučuje

Komentari analitičara dolaze usred onoga što su neki optimistično označili kao rast tržišta nakon što su deonice zabeležile još jedan snažan dan i tržišta su izgledala pozitivno u martu.

Kiosaki je, međutim, osporio ideju povratka, ističući probleme sa tržištima derivata. On je takođe upozorio da je teška povezanost “Banke Japana” sa tržištima derivata dovela u ranjiviju poziciju i preti većim efektima po globalnu ekonomiju.

– Banka Japana je finansirala derivate. Derivati ​​su kvadrilion dolara. To je 1000 triliona – objasnio je u četvrtak u emisiji.

Pored problema sa tržištima derivata, analitičar je kritikovao navike štampanja novca zajedno sa agresivnom strategijom povećanja kamatnih stopa Federalnih rezervi.

– Od 2008. kamate padaju, padaju, padaju, padaju. Odjednom, kamatne stope rastu. Predsedavajući Federalnih rezervi Pauel je podigao kamatne stope brže nego ikad u istoriji. Tako neko kaže, ‘ pa, on imitira Volkera.’ Pa, bivši predsednik Fed-a Paul Volker je godinama podizao kamatne stope. Pauel to radi mesecima”, rekao je Kiosaki.

Kijosaki se nije tu zaustavio sa upozorenjem o predstojećem kolapsu banke, dodajući da bi implikacije mogle dati Kini još jedan put za utvrđivanje globalne dominacije.

– Jim Ričards je to najbolje rekao. On to naziva valutnim ratom … pa sam zato veoma zabrinut – rekao je Kiosaki voditelju Nejlu Kavutu.

– Kina nam diše za vratom – dodao je.

Dok je američki dolar postao globalna rezervna valuta 1940-ih, Kina je preduzela agresivne korake da se ekonomski takmiči i zameni dolar juanom. Njihov rastući uticaj kroz napore kao što je inicijativa “Pojas i put” samo je prikupio veću podršku ovoj komunističkoj zemlji, prenosi “Fox Business”.

– Problem sa Amerikancima, mi živimo u akvarijumu. Ne možemo da vidimo stvari kakvim ih vide svi ostali. A upravo sada, BRIKS, Brazil, Rusija, Indija, Kina, Južna Afrika i Saudijska Arabija, oni će da se prebace na kineski juan, a to će nam vratiti trilione dolara – rekao je Kiosaki.

Kiosaki je upozorio da ovi faktori već izazivaju potrese i da investitori treba da budu na oprezu.

(Izvor: Bankar.me)

Želite da vam “Blic Biznis” donosi najnovije i ekskluzivne informacije o ekonomiji i dešavanjima u svetu biznisa, da čitate o uspesima i padovima srpskih privrednika, ali i poslovima koji u Srbiji i svetu donose novu eru u biznisu. Postanite i vi deo kluba koji čini desetine hiljada menadžera. Prijavite se na newsletter i na mejlu očekujte najaktuelnije i najekskluzivnije informacije.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com