Korporativna kultura nezamisliva bez sastanaka, ovo je 6 saveta kako da zablistate na nekom od njih

Previše sastanaka u korporativnoj kulturi jedan je od vodećih razloga nezadovoljstva zaposlenih. Ako se već odlučite da prisustvujete sastanku, postoje pravila kako ga najbolje iskoristiti.

Korporativna kultura nzamisliva bez sastanaka

Foto: shutterstock

Korporativna kultura nzamisliva bez sastanaka

1. Dođite na sastanak samo ako ste potrebni

Blic preporučuje

Neki koriste sastanke kao sredstvo dodvoravanja šefovima. Žele samo biti viđeni, bez obzira jesu li potrebni na sastanku. Ako ni na koji način nećete doprineti sastanku i raspravi na njemu, ili ako vas se ishod sastanka ne tiče, nemojte doći na njega. Bespotrebni učesnici samo produžuju vreme sastanka.

2. Dođite na vreme

Osoba koja vodi sastanak često će početi na vreme bez obzira pojavi li se neko 5 ili 10 minuta kasnije. Neki ljudi kasne jer žele ostaviti utisak kako su toliko zaposleni i važni pa nisu uspeli stići na vreme. To je jako bezobrazno prema onom ko vodi sastanak i svima koji su stigli tačno kad treba.

3. Budite spremni da date svoj doprinos

Ako se držite prvog saveta, to znači kako dolazite samo na sastanke gde je vaša prisutnost potrebna. Unapred pripremite sve informacije koje smatrate relevantnim kako biste postigli bolju . Čak i ponesite dvostruko više podataka nego što mislite kako će vam trebati. Ali nemojte dosađivati ljudima. Ako trebate izneti puno informacija, odštampajte ih i uručite drugim učesnicim dan ili dva pre sastanka.

Budite spremni da na sastanku date svoj doprinos

Foto: shutterstock

Budite spremni da na sastanku date svoj doprinos

4. Obraćajte pažnju

Uvek će na sastanku biti onih koji su toliko koncentrisani na vlastita mišljenja pa ne slušaju šta drugi govore. Pažljivo slušajte raspravu. Ne želite zvučati kao pokvareni telefon i ponavljati tuđe rečenice.

5. Učestvujte u raspravi

Pogledajte raspored tema i razbistrite misli pre sastanka. Napišite beleške. Ako ste pripremljeni imaćete više energije da predočite svoja stanovišta.

6. Budite pristojni

Verovatno se nećete slagati sa svime izrečenim na sastanku. Nikad nemojte prekidati nekoga dok priča – čak ni ako se ne uopšte ne slažete s tom osobom. Zabeležite sebi tu misao i izrecite je kasnije uz dozvolu voditelja sastanka. Cilj većine sastanka je da se postigne dogovor. Ako su učesnici previše ratoborni, sastanci će se odužiti. Tražite načine za postizanje saglasnosti.

(Izvor: Stratego | Manager.ba)

Želite da vam “Blic Biznis” donosi najnovije i ekskluzivne informacije o ekonomiji i dešavanjima u svetu biznisa, da čitate o uspesima i padovima srpskih privrednika, ali i poslovima koji u Srbiji i svetu donose novu eru u biznisu. Postanite i vi deo kluba koji čini desetine hiljada menadžera. Prijavite se na newsletter i na mejlu očekujte najaktuelnije i najekskluzivnije informacije.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com